Zaczynamy od nowa

Opublikowane przez Bracia Kapucyni w dniu

Zaczynamy od nowa

Czas wakacji był nie tylko czasem odpoczynku, ale dla wielu z nas był również intensywny, ale w tym i bardzo piękny! Na własne oczy mogliśmy widzieć działanie Boga w nas samych i w ludziach, do których nas On posyłał do posługi.
Wszyscy pomagaliśmy oczywiście przy organizacji Spotkania Młodych w Wołczynie, ale mieliśmy też tę przyjemność, żeby włączyć się w różne dzieła i rekolekcje organizowane przez braci naszej Prowincji: od akcji powołaniowych, po Oazę, WF Tau, MFTau i inne – tak w kraju, jak i za granicą.

Ten wspaniały czas skończyliśmy w miejscu, do którego wszyscy mamy wielki sentyment, a mianowicie w Sędziszowie Małopolskim, gdzie 16. września bracia kończący nowicjat składali swoje pierwsze śluby zakonne. Tym samym nasza wspólnota wzbogaciła się o nowego brata, jest nim br. Bartłomiej Zadora.
Z tej uroczystości udaliśmy się do Skomielnej Czarnej, gdzie zaczęliśmy swoje tygodniowe rekolekcje przed odnowieniem naszej profesji.
Przez te kilka dni o. Marcin Fizia OCD, który posługuje w karmelitańskiej szkole modlitwy, pomagał nam słowem i przykładem zagłębiać się w mądrość karmelitańskich świętych, dzięki czemu mogliśmy odkrywać tajniki modlitwy wewnętrznej.

Po powrocie do Krakowa, we wspomnienie naszego świętego Brata – Pio z Pietrelciny, odnowiliśmy naszą profesję zakonną do dnia 4. października 2024 roku.
Tym też zaczynamy kolejny rok formacyjny, zapraszamy do towarzyszenia nam w modlitwie oraz przez wpisy na tej stronie! 😁

Pokój i Dobro!

Kategorie: Newsy