Świętujemy Niepodległość!

Opublikowane przez Bracia Kapucyni w dniu

Miłość do Ojczyzny, wdzięczność dla tych, którzy oddali życie w jej obronie, radość z tego, że możemy mówić po polsku – to tylko niektóre uczucia towarzyszące nam 11 listopada. Sto trzy lata temu odzyskaliśmy wolność i warto z tego powodu podziękować Panu Bogu za ten dar oraz wziąć udział w obchodach naszego święta narodowego.

Kilkuosobowa delegacja braci kapucynów, tuż przed południem, wyruszyła na plac Jana Matejki w Krakowie aby tam, razem z mieszkańcami Krakowa, wspólnie cieszyć się z odzyskania niepodległości.

Dzień ten, był w tym roku poświęcony szacunkowi dla munduru. Skorzystaliśmy z okazji aby zrobić sobie zdjęcie z zawodowymi żołnierzami, którzy prezentowali wyposażenie swojej jednostki.

Bardzo wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Wielkie wrażenie zrobił na nas również Apel Poległych, podczas którego wywoływano tych, którzy zasłużyli się dla Polski aby stanęli do apelu.

Na długo zapamiętamy ten piękny dzień. Zapraszamy do modlitwy w intencji ojczyzny oraz tych, którzy ryzykują życiem aby jej bronić.

Kategorie: Newsy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder