„Na cześć i chwałę Najświętszej Trójcy”

Opublikowane przez Bracia Kapucyni w dniu

„Na cześć i chwałę Najświętszej Trójcy”

Uroczystość odbyła się 20 marca, w Uroczystość św. Józefa – Patrona naszej Prowincji, w naszym krakowskim klasztorze, a przewodniczył jej brat Marek Miszczyński – Minister Prowincjalny.
Śluby wieczyste złożyło 3 braci: Jan Michałkiewicz, Janusz Kociołek i Kamil Pasierbski.

Neoprofesom w tym ważnym dniu towarzyszyły ich rodziny, liczni bracia przybyli ze wspólnot obu polskich Prowincji oraz członkowie wspólnot, którym posługują.

„Na cześć i chwałę Najświętszej Trójcy. Ja, brat N.N., powołany przez Boga, aby wierniej zachowywać Ewangelię, naśladując naszego Pana Jezusa Chrystusa, wobec zgromadzonych tutaj braci, w twoje ręce, bracie Ministrze Prowincjalny, z mocną wiarą i szczerą wolą ślubuję Bogu Ojcu, świętemu i wszechmogącemu: żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości. Jednocześnie zobowiązuję się wiernie zachowywać życie i Regułę Braci Mniejszych zatwierdzoną przez papieża Honoriusza, zgodnie z Konstytucjami Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Przeto całym sercem oddaję się tej braterskiej wspólnocie, abym pod działaniem Ducha Świętego, za przykładem Maryi Niepokalanej, za wstawiennictwem Ojca naszego Franciszka i wszystkich Świętych oraz z pomocą braci, osiągnął doskonałą miłość w służbie Boga, Kościoła i ludzi”.

Polecamy naszych braci modlitwie, aby wzrastali w osiąganiu tej doskonałej miłości w służbie Boga, Kościoła i ludzi!

Kategorie: Newsy