„Jak bracia mają iść przez świat”

Opublikowane przez Bracia Kapucyni w dniu

Czyli święty Franciszku, powiedz nam jak mamy żyć!

W tym roku przypada 800. rocznica zatwierdzenia przez papieża Honoriusza Reguły, napisanej przez św. Franciszka, a którą ślubowaliśmy zachowywać.
Z tej okazji, jako nasze Studium postanowiliśmy ten czas wykorzystać na zagłębianie się w jej treści i próbę wspólnego odkrywania na nowo jej treści. Dlatego w ciągu tego roku zorganizowane zostaną 3 spotkania, których gospodarzami będą kolejno wszystkie 3 gałęzie franciszkańskie, a na których zatrzymamy się kolejno na 4 rozdziałach Reguły. Pierwsze z takich spotkań odbyło się u nas 25 lutego!

W czasie tego popołudnia mieliśmy przyjemność posłuchania świadectwa życia Regułą br. Tadeusza Starca, by później, po krótkim wstępie merytorycznym br. Wiesława Blocka (na żywo z Rzymu 😅), samemu w mniejszych grupach podzielić się swoimi przemyśleniami.

Po wspólnych nieszporach (w wypełnionym prawie po brzegi chórze!) miała miejsce, jak na franciszkanów przystało, wspólna rekreacja i dalsze braterskie rozmowy, po których udaliśmy się jeszcze do kościoła na nabożeństwo pokutne przygotowane przez br. Łukasza Steca.

Była to dla nas wszystkich dobra okazja, żeby zatrzymać się w tym szczególnym, jubileuszowym roku nad Regułą, którą wszyscy staramy się żyć, niezależnie od koloru i kroju habitu! 😏
Dlatego też już czekamy na 2 kolejne spotkania!

Kategorie: Newsy